Home / Moto3 / Kto powalczy z Kentem w Jerez?

Kto powalczy z Kentem w Jerez?

Danny Kent - kask

Już w najbliższy weekend zawody w hiszpańskim Jerez. Lider klasyfikacji generalnej Moto3 Danny Kent będzie starał się utrzymać swoją 17-punktową przewagę.

Tor Jerez jest bardzo popularny wśród motocyklistów. Odbywają się tutaj przedsezonowe testy oraz od wielu lat wyścigi Gram Prix i nie tylko. W ubiegłym roku na hiszpańskiej ziemi zwyciężył Romano Fenati. Włoch wyprzedził dwóch reprezentantów gospodarzy Efrena Vazqueza i Alexa Rinsa.

Kent rywalizację zakończył na dosyć odległym 11. miejscu. W tym sezonie Brytyjczyk znajduje się jednak w zdecydowanie lepszej formie i bez jakiegoś pechowego zdarzenia nie powinien mieć większych problemów, żeby poprawić ten wynik. Tym bardziej po spektakularnym wyścigu w Argentynie, gdzie całkowicie zdominował rywalizację.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Największym rywalem 21-letniego motocyklisty z Chippenham powinien być kolega z ekipy Leopard Racing wspomniany Vazquez. Doświadczony, 28-letni Bask oraz młodszy z braci Vinales, Isaac wydają się być głównymi nadziejami hiszpańskiej publiczności na odsłuchanie narodowego hymnu już po pierwszym wyścigu.

Tor w Jerez bardzo odpowiada również Włochowi Romano Fenatiemu, który oprócz ubiegłorocznego zwycięstwa triumfował tu także w 2012 roku. Na przebudzenie swoich zawodników liczą mechanicy Red Bull KTM Ajo. Jak do tej pory Miguel Oliveira i Brad Binder spisują się poniżej oczekiwań. Nie można zapominać również o młodych. Enea Bastianini, Fabio Quartararo i Francesco Bagnaia nie są bez szans w rywalizacji na hiszpańskim torze. Ciekawe co pokaże doświadczony i bardzo chimeryczny Alexis Masbou, zwycięzca z Kataru.

Weekend w Moto3 rozpocznie się w najbliższy piątek o godzinie 9:00 czasu lokalnego.

Źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Mam zdjęcie co do kasku Kenta – cały zespół ma niemal identyczne kaski z innymi flagami.
    Może ktoś podesłać zdjęcie kasku Vazqueza lub powiedzieć co za flaga na nim jest? Nie wyglądała ona w telewizji w ogóle na flagę Baskonii.

  2. Faktycznie, widziałem tylko przód kasku i też coś mi nie pasowała ta flaga “Łotwo-podobna”, ujęcie z boku i wszystko jasne, dzięki wielkie :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
132 zapytań w 0,415 sek