Home / MotoGP / Dovizioso: Mamy dobre tempo i prędkość na Motegi

Dovizioso: Mamy dobre tempo i prędkość na Motegi

andrea-dovizioso

Włoch Andrea Dovizioso jest zadowolony z pierwszego dnia na torze Motegi w Japonii. Dovi wykręcił najlepszy czas w pierwszym treningu wyprzedzając Marca Marqueza o 0,245s i Jorge Lorenzo +0,395. Sumując po drugim treningu, w którym miał drugi czas (za Lorenzo ze stratą tylko 0,053s) kończy dzień na drugiej pozycji.

Kliknij, aby pominąć reklamy

DesmoDovi wie, że przed jego teamem jeszcze dużo pracy, ale jest przekonany, że jego motocykl ma dobrą prędkość, a on sam dobre tempo i ma nadzieję, że będzie konkurencyjny w walce o podium na japońskim torze Motegi. Kilka słów od Andrei: “Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego startu, uzyskujemy dobre tempo na tym torze, mamy dużą prędkość tam gdzie jest potrzebna. Dzisiejszego popołudnia zrobiliśmy dobre czasy na zużytej już oponie co jest istotne, patrząc do przodu na wyścig, ale wciąż mamy wiele do zrobienia. Nie jest łatwo jeździć na tych oponach, zwłaszcza na tym torze gdzie mamy ostre hamowania. Musimy poprawić pozycję i inne aspekty, ponieważ, nie możemy nadużywać za ostro przedniego hamulca, ale jestem zadowolony. Wielu zawodników używa twardych opon, musimy poczekać do jutra i zobaczymy czy i jak coś zmienić, ale jesteśmy w dobrym momencie i pozytywnie patrzymy do przodu, jest dobrze!

Dovizioso na tą chwilę zajmuję dopiero 7. miejsce w klasyfikacji generalnej (104 pkt.) przed swoim zespołowym kolegą A. Iannone (96 pkt.) który jest nieobecny z powodu kontuzji i ze stratą 1. punktu do wyprzedzającego go Cala Crutchlowa.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motogp.com

AUTOR: Kuba Owsianowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
123 zapytań w 0,415 sek