Home / MotoGP / Marquez nominowany do Laureusa

Marquez nominowany do Laureusa

Marc Marquez po raz kolejny otrzymał nominację do prestiżowej nagrody Laureusa, w kategorii Powrót Roku. Zawodnik Hondy stracił po kontuzji cały sezon 2020 w MotoGP, by pauzować jeszcze w dwóch pierwszych wyścigach sezonu 2021. Po powrocie wygrał trzy wyścigi.

Marquez niemal przez cały rok zmagał się z problemami po operacjach i rehabilitacji ramienia. Najpierw jednak sensacyjnie wygrał w GP Niemiec, wykorzystując fakt, iż „lewoskrętne” tory nie były dla niego aż tak obciążające.

Potem ponownie zdominował GP Ameryk, również „lewoskrętne”, by w końcu sięgnąć po triumf już na „zwykłym” torze Misano w wyścigu o GP Emilii-Romanii. Hiszpan ukończył sezon jako najlepszy z zawodników Hondy pomimo tego że wcześniej zakończył sezon po kontuzji oka.

W kategorii Powrót Roku będzie mu jednak ciężko o triumf, bowiem współnominowana jest Simone Biles: amerykańska gwiazda gimnastyki artystycznej, a także kolarze Mark Cavendish i Annemiek van Vleuten, skater Sky Brown i nurek Tom Daly.

W najbardziej prestiżowej kategorii Sportowca Roku nominowany został Robert Lewandowski. Za konkurentów do nagrody ma mistrza świata F1 Maxa Verstappena, gwiazdę futbolu amerykańskiego Toma Brady’ego, pływaka Caeleba Dressela, biegacza Eliuda Kipchoge oraz tenisistę Novaka Djokovica.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.