Home / WSBK / Kyalami wróci do kalendarza WSBK? Brno znów wypadnie

Kyalami wróci do kalendarza WSBK? Brno znów wypadnie

Jak informuje motorsport.com, już za rok w kalendarzu World Superbike ma się szykować powrót południowoafrykańskiej rundy na torze Kyalami. Obiekt, położony na przedmieściach Johannesburga gościł mistrzostwa świata w 2010 roku. Wygrali wtedy Michel Fabrizio oraz Leon Haslam. Co ciekawe, Brytyjczyk za rok również wraca do startów w WSBK.

O prawdopodobnym powrocie Kyalami powiedział się dyrektor wykonawczy WSBK, Daniel Carrera, mówiąc, że wyścigi mogą się odbyć w środku lata. „Tor Kyalami był już w kalendarzu WSBK, ze świetnym rezultatem. W dzisiejszych czasach WSBK ma tam dobrą widownię telewizyjną, co udowadnia, że fani motocykli są gotowi na przyjęcie międzynarodowej serii”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Po rocznej przerwie, wrócić ma też tor Jerez de la Frontera. Miałby on pojawić się w miejsce Donington Park w maju, a brytyjska runda przeniesiona na późniejszy termin, aby zagwarantować lepszą pogodę. Donington miało być zastąpione przez powstający tor Lake Torrent w Irlandii Północnej, ale najwyraźniej prędko do tego nie dojdzie.

Wygląda na to, że zabraknie miejsca dla czeskiego Brna, które w tym roku, po raz pierwszy od 2012 roku, zastąpiło niemiecki Lausitzring. Carrera mówi, że nie będzie szybkiego powrotu WSBK do Niemiec, tak samo jak do kalendarza nie wróci Monza, która obecnie nie ma homologacji motocyklowej FIM.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. Ciekawe,czy uda się zapewnić zespołom i zawodnikom wystarczającą ochronę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
162 zapytań w 1,474 sek