Home / Slider / Bojkot WMMP w Poznaniu. Zobacz pismo do szefa PZM

Bojkot WMMP w Poznaniu. Zobacz pismo do szefa PZM

W najbliższy weekend w Poznaniu rozpocznie się tegoroczny cykl Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski. Będzie to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ z udziału w niej wycofały się czołowe ekipy krajowych mistrzostw. Zawodnicy i zespoły wystosowali do prezesa PZM pismo, w którym przedstawiają swoje stanowisko w sprawie oczekiwanych zmian.

Mimo wszystko jest szansa, że na Torze Poznań odbędą się wyścigi. Zaplanowane są bowiem rundy wyścigów motocykli klasycznych i o małych pojemnościach. Zapraszamy do zapoznania się z pismem zawodników.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 6

 1. BRAWO!!!
  Pogonić leśnych dziadków z PZMotów!
  Pseudo działacze których nadrzędnym celem jest utrzymanie stołka i przekazanie go rodzinie!
  Pazerne dziady które od dzieciaków skasowały pieniądze za jazdę na kartodromie w Bydgoszczy mimo że przez deszcz track day się nie odbył!
  Do widzenia!!!

 2. Z tego wszystkiego najbardziej mnie wkurza ta cała społeczność Przeźmierowa. Kto normalny buduje się obok toru wyścigowego i lotniska a później ma pretensje? Czasem śmiejemy się z Czechów ale u nich wygląda to o wiele lepiej…

  • Trudno się nie zgodzić. Nie wiem co tacy ludzie mają w głowach, ale to dosyć często spotykana cecha u sporej części naszych rodaków. Pamiętam jak swego czasu w Lublinie, ludzie kupowali mieszkania przy torze, oczywiście ze zniżką od dewelopera, żeby potem lecieć do dziennikarzy i płakać jak to mają źle bo tor.
   Na szczęście ten problem za jakiś czas sam zniknie, jak każdą możliwą przestrzeń w tym kraju pokryją strzeżone osiedla i apartamentowce;)

 3. janina dziaslo

  jestem laikiem. moze ktos rozwinac skrot “GKSM”?.

  • Główna Komisja Sportu Motocyklowego

   • Dużo tych instytucji w stosunku do obrazu sportu motorowego w Polsce :)
    Chciałbym by kiedyś powstał raport na temat aktualnego stanu sportu motorowego z naciskiem na motocykle, porównanie go ze stanem w innych krajach, a także wytyczne co należy zrobić by podnieś poziom rozrywek. Osobiście mam swoje wyobrażenie na temat wyścigów motocyklowych i ogólnie motocyklizmu w Polsce, a może taki pisany na zimno i rzetelnie raport zmieniłby moje postrzeganie. Pytanie komu oprócz mnie zależałoby na takim raporcie?
    A może jest tak, że w Polsce po prostu nie ma szans na przyjęcie się takich dyscyplin i kultury motoryzacyjnej w ogóle. Nie znaczy, że to źle, za to lepiej by się żyło bez złudzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
176 zapytań w 0,494 sek