Home / MotoGP / Quartararo: Błąd na starcie GP Kataru wynikiem stresu

Quartararo: Błąd na starcie GP Kataru wynikiem stresu

Fabio Quartararo w kwalifikacjach do GP Kataru sensacyjnie w debiucie wywalczył piąte pole startowe, ale nie było mu dane ruszyć z tego miejsca do wyścigu. Francuz był tak zdenerwowany swoim pierwszym wyścigiem w królewskiej klasie, że nie utrzymał nerwów na wodzy i zgasł mu motocykl. Po wyścigu był rozczarowany jego wynikiem, ale cieszył się, że mógł dojechać do mety i po drodze powalczyć z kilkoma zawodnikami.

“Na dwie godziny przed wyścigiem czułem się, jakbym miał zatrucie pokarmowe. Próbowałem coś przełknąć przed wyścigiem, ale nic nie mogłem w siebie wcisnąć. Menedżer zespołu przyszedł do mnie i mógł powiedzieć, że byłem naprawdę bardzo mocno poddenerwowany.” – powiedział Fabio Quartararo.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Ścigamy się w MotoGP i wiemy, że opony i hamulce na początku są bardzo zimne, tylna opona jest nowa, wszystko się świeci z nowości, na torze jest piasek… Powiedział mi: “pozostań spokojny, ponieważ pierwsze okrążenie będzie niezwykle niebezpieczne. Potem odzyskasz pewność siebie i krok po kroku powinieneś być szybszy z każdym okrążeniem. Ale na pierwszych okrążeniach musisz być spokojny”.” – dodał Francuz.

“Oczywiście byłem zdenerwowany. Kiedy już byłem gotowy do startu, wiedziałem, że w pierwsze zakręty muszę wejść delikatnie. Gdybym przewrócił się na pierwszym okrążeniu, byłoby to trochę niedorzeczne! Wiedziałem, że powoli muszę przejechać przez pierwszych sześć zakrętów.” – skomentował.

Niestety, wskutek zdenerwowania Quartararo zgasił motocykl i musiał zepchnąć go do alei serwisowej, startując za wszystkimi. “Pierwszy raz stałem na starcie otoczony takimi 22 zawodnikami. Nie słyszałem mojego silnika i w konsekwencji, obroty były nieco za niskie, dlatego zgasł mi motocykl.”

“Oczywiście nieco frustrujące było ruszanie z pit-lane, ale tak czy siak, było w porządku. Jestem usatysfakcjonowany tym, że przejechałem dobry wyścig. Niestety, wyniku nie było, ale mimo to był to bardzo dobry weekend.” – zakończył.

Źródło: motorsport.com, motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Liczę na tego zawodnika:)młoda,gorąca głowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
171 zapytań w 0,543 sek